Klasa 7c i 8a na wycieczce Warszawie

22 maja klasa 7c i klasa 8a wraz z Dyrektorem Szkoły Sebastianem Plewą, Panią Edytą Gomułką oraz Panią Edytą Mróz pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem podróży było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznaliśmy historię tego ważnego dla Polaków wydarzenia. Muzeum wzbudziło w nas wielkie emocje przez atmosferę tego miejsca. Dodatkowo ciekawą atrakcją było zbieranie kartek z kalendarza na temat Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu zwiedzania mieliśmy czas na odpoczynek i zakupienie pamiątek. Następnie udaliśmy się do kolejnego punktu wycieczki, którym był Senat III Rzeczypospolitej Polskiej. Po odbyciu kontroli przeszliśmy do Sali Obrad, gdzie dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na jej temat. Oprócz zwiedzenia miejsca, gdzie obradują senatorowie mieliśmy możliwość zrobienia sobie zdjęć w murach tego gmachu. Potem przewodnicy wyjaśnili nam, na podstawie miniaturowej makiety, kiedy powstał budynek z którego składają się Senat i Sejm. Była to ciekawa lekcja wychowania obywatelskiego. W drodze powrotnej mieliśmy przerwę w podróży na zjedzenie obiadu. We wczesnych godzinach wieczornych wraz z opiekunami szczęśliwie dotarliśmy do szkoły.

Tekst: Magda Jędrzejewska i Katarzyna Karska, klasa 7c

Zdjęcia: Edyta Gomułka