KLASOWE OBCHODY DNIA KOBIET VI B

11 marca 2024r. uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą uczestniczyli w grze miejskiej z przewodnikiem, panem Wojtkiem Łosiewiczem w obrębie Starego Miasta. Gra odbyła się w ramach Klasowego Dnia Kobiet. Zabawa rozpoczęła się w centrum Rynku Wielkiego - uczniowie zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapy i zadania do wykonania. Zadaniem każdej grupy było dokładne wykonanie zadań w jak najlepszym czasie. Podczas wykonywania zadań uczniowie mieli okazję odwiedzić Muzeum Fotografii, Klub ,,Wspomnienie PRL-u’’ oraz Wartownię, w której mieści ,, Fundacja Banici Zamojscy’ czyli grupa miłośników historii, przeważnie związanej z Zamościem lecz nie tylko. Tam uczniowie mieli okazję poznać pasjonatów historii i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz wypróbować walki szablami (oczywiście przeznaczonymi do rekonstrukcji historycznych). Po podsumowaniu rywalizacji zespołowej i słodkim poczęstunku wróciliśmy do szkoły. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawiliśmy. Sprzyjała temu atmosfera w Wartowni i opieka p. Wojtka. Gra miejska łączyła w sobie zabawę, rywalizację, budowanie zespołu i poznawanie miasta w jednym.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kowalczyk

Data dodania: 2024-03-11 18:43:27