Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Kolorowa gimnastyka” – na jesiennym starcie!

„Kolorowa gimnastyka” – na jesiennym starcie!

                      30 listopada 2023 roku wystartował I etap „Kolorowej gimnastyki”. W tym dniu sala gimnastyczna wypełniła się uczniami klas pierwszych, którzy ubrani w stroje sportowe w barwach jesieni uczestniczyli w „Jesiennej Gimnastyce”. To już IV edycja tego sportowego wydarzenia.
Organizacją imprezy zajęła się tradycyjnie: p. Marzena Plewa. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych przy muzyce przygotowały uczennice z klasy IV a – Lena Dębińska, Zuzanna Błażewicz, Magdalena Rachwał, Zofia Iwańczak oraz uczennice z klasy IV b – Emilia Piasecka, Julia Żur, Gabriela Sendecka, Hanna Bosak. Perfekcyjnie poprowadziły jesienne zmagania na gimnastycznym parkiecie. Pakiet gimnastyczny zawierał ćwiczenia gimnastyczne i układy taneczne. Zakończyła je zabawa ruchowa przy piosence, która dostarczyła wiele radości i uśmiechu (gimnastyka twarzy). Uczniowie, którzy spełnili wszystkie warunki części konkursowej otrzymali znaczek „Listek”. Do całorocznej kolekcji brakuje im jeszcze trzech znaczków, aby odczytać konkursowe hasło w całości i wziąć udział w losowaniu nagród.
Serdecznie dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego za umożliwienie przeprowadzenia gimnastyki w sali gimnastycznej oraz wychowawczyniom i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w organizacji I etapu „Kolorowej gimnastyki”.
To sportowe przedsięwzięcie ukazało rolę gimnastyki – ruchu całego ciała w utrzymaniu zdrowia, kondycji
i wspaniałego samopoczucia. Wskazało aktywny sposób spędzania wolnego czasu z koleżankami i kolegami. Do zobaczenia wkrótce, bo kalendarzowa zima już - tuż, tuż!W sali gimnastycznej królowała jeszcze kolorowa jesień, choć za oknem widać, że jej miejsce chce już zająć biała zima.
„My się zimy nie boimy i na pewno w II etapie chętnie poćwiczymy!”- tą deklaracją pierwszaków kończę relację z „Kolorowej gimnastyki.”
Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: Anna Śliczniuk

Data dodania: 2023-12-02 20:36:20
Data edycji: 2023-12-02 20:45:08
Ilość wyświetleń: 205

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej