Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Koncert Duo Gitarowe w naszej szkole

Koncert Duo Gitarowe w naszej szkole

Dnia 6 marca 2024 roku odbył się występ Duetu Gitarowego pt. „Listy muzyczne do gitarlandii”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III z naszej szkoły.  Celem koncertu było zapoznanie uczniów z instrumentami strunowymi. Po przywitaniu się, wykonawcy wprowadzili dzieci w zaczarowany świat instrumentów, prezentując gitarę klasyczną, elektryczną i basową, a także banjo, mandolinę oraz okulele. Następnie jeden z muzyków wcielił się w rolę listonosza i poprowadził zabawę z pocztówkami muzycznymi. Na wszystkich zaprezentowanych wcześniej instrumentach grano muzykę z różnych zakątków świata. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez artystów, za które otrzymywali nagrody. Mieli również okazję wziąć udział w występie i zagrać na instrumentach muzycznych. Na zakończenie odbył się mini koncert, w którym chętne dzieci mogły zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę i zadedykować ją wybranym przez siebie osobom. Koncert gitarowy w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Uczniowie mieli okazję nie tylko posłuchać muzyki granej na różnych instrumentach strunowych, ale także aktywnie uczestniczyć w zabawach i występach. Dzięki temu doświadczeniu poznali bogactwo dźwięków i rytmów z różnych stron świata, co z pewnością poszerzyło ich horyzonty muzyczne. Występ nie tylko dostarczył uczniom rozrywki, ale również inspiracji i wiedzy, która zostanie z nimi na długo.

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2024-03-10 19:05:59
Data edycji: 2024-03-10 19:10:21
Ilość wyświetleń: 128

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej