Koncert Duo Gitarowe w naszej szkole

Dnia 6 marca 2024 roku odbył się występ Duetu Gitarowego pt. „Listy muzyczne do gitarlandii”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III z naszej szkoły.  Celem koncertu było zapoznanie uczniów z instrumentami strunowymi. Po przywitaniu się, wykonawcy wprowadzili dzieci w zaczarowany świat instrumentów, prezentując gitarę klasyczną, elektryczną i basową, a także banjo, mandolinę oraz okulele. Następnie jeden z muzyków wcielił się w rolę listonosza i poprowadził zabawę z pocztówkami muzycznymi. Na wszystkich zaprezentowanych wcześniej instrumentach grano muzykę z różnych zakątków świata. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez artystów, za które otrzymywali nagrody. Mieli również okazję wziąć udział w występie i zagrać na instrumentach muzycznych. Na zakończenie odbył się mini koncert, w którym chętne dzieci mogły zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę i zadedykować ją wybranym przez siebie osobom. Koncert gitarowy w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Uczniowie mieli okazję nie tylko posłuchać muzyki granej na różnych instrumentach strunowych, ale także aktywnie uczestniczyć w zabawach i występach. Dzięki temu doświadczeniu poznali bogactwo dźwięków i rytmów z różnych stron świata, co z pewnością poszerzyło ich horyzonty muzyczne. Występ nie tylko dostarczył uczniom rozrywki, ale również inspiracji i wiedzy, która zostanie z nimi na długo.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2024-03-10 19:05:59