Konkurs czytelniczy dla klas 4-5

6 maja w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego dla klas 4-5 „Pojedynek: królowa nauk kontra królowa poezji – wiersz Wisławy Szymborskiej Liczba Pi. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a także doskonalenie mowy ojczystej i kształtowanie kultury żywego słowa. Do „pojedynku” stanęły uczennice klasy 4, które doskonale poradziły sobie z przeczytaniem niełatwego tekstu. Komisja w składzie: p. Dorota Zwolan - n-l bibliotekarz oraz p. Monika Słomianowska - n-l języka polskiego, biorąc pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, interpretację czytanego utworu, kulturę słowa, tempo i dykcję, przyznała nagrody:

I miejsce: Paulina Firlej (kl. 4a)

Wyróżnienie: Lena Dębińska (kl. 4a)

Wyróżnienie: Zuzanna Błażewicz (kl. 4a).

Gratulujemy!!!

A kto zwyciężył: królowa nauk czy królowa poezji??? A może pojedynek nadal trwa???

Tekst: Dorota Zwolan

Zdjęcia: Dorota Zwolan, Monika Słomianowska