„Łączy nas pamięć”

Klasy III a i III b wraz z opiekunami udały się na warsztaty edukacyjne pt. „Łączy nas pamięć” przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Warsztaty zorganizowano w ramach akcji „Żonkile”, która ma na celu upamiętnienie 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pamięć i wspomnienia, oraz mogli aktywnie korzystać z tablicy multimedialnej układając puzzle i bawiąc się w skojarzenia. Dzieciom został także wyświetlony film w oparciu o opowiadanie Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek” przedstawiający historię leśnych istot, które wzajemnie się o siebie troszczą i pomagają w potrzebie. Następnie dzieci mogły wypowiedzieć się na temat obejrzanego filmu, oraz wyrazić emocje, które towarzyszyły im podczas jego oglądania. Spotkanie zakończyła zabawa plastyczna, której zadaniem było pomalowanie obrazka przedstawiającego „Borówkę” i „Maślaka”. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy, a najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Były to bardzo interesujące warsztaty, kształtujące w uczniach wrażliwość i empatię.

Tekst: Aneta Olszewska

Zdjęcia: Marzena Plewa, Małgorzata Czajkowska