Laureaci konkursów niepodległościowych

W dniu 15 listopada 2023r. w CKF,, Stylowy’’ odbyła się gala finałowa konkursów niepodległościowych. Organizatorem Konkursu Plastycznego ,,Kolory Niepodległości’’ oraz Konkursu Historycznego,, Wolna- Niepodległa’’ był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński, zaś współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Patronat honorowy sprawował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem konkursu kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych, pogłębianie wiedzy historycznej, motywowanie uczniów do samodzielnego pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł, ukazanie różnych form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonanie w swojej kategorii jednej pracy plastycznej, pracy literackiej, która mogła przyjąć formę: eseju, rozprawki, opowiadania lub utworu poetyckiego. W VI już edycji w Konkursie Plastycznym,, Kolory Niepodległości ‘’ w II kategorii -klasy I-IV szkoły podstawowej laureatami zostali : II miejsce- Kamil Trych- klasa III B, III miejsce- Nina Sawicka- klasa I A , III miejsce ex aequo Karol Dudek- klasa III B. W Konkursie Historycznym ,,Wolna- Niepodległa” w I kategorii- klasy V-VI szkoły podstawowej: I miejsce- Sylwia Wiater- klasa VI A, II miejsce- Maksymilian Tor- klasa VI A. W II kategorii – klasy VII-VIII : I miejsce- Artur Przyczyna- klasa VII C, I miejsce ex aequo Weronika Zgnilec- klasa VII A, III miejsce- Karol Kania- klasa VIII a. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Dorota Kowalczyk

Zdjęcia: Sebastian Plewa