Leśna przygoda klas piątych w Kaczórkach - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Leśna przygoda klas piątych w Kaczórkach

LeÅ›na przygoda klas piÄ…tych w Kaczórkach

Dnia 10 czerwca 2024 r. uczniowie klas V a i V b wraz z opiekunami: p. AlicjÄ… TarnowskÄ…,
p. RenatÄ… SobczyÅ„skÄ…,  p. MonikÄ… OpaÅ‚Ä… i p. KatarzynÄ… Czuchaj zagoÅ›cili w OÅ›rodku ,,Sosnowa Przygoda” w Kaczórkach.
Wyjazd
integracyjny poÅ‚Ä…czony z piÄ™knÄ…, jesiennÄ… pogodÄ… obfitowaÅ‚ w szereg zabaw. Na powitanie uczniowie zostali poczÄ™stowani drożdżówkÄ… oraz herbatÄ…. NastÄ™pnie czekaÅ‚o na nich wiele atrakcji: zjazdy na tyrolce, drewniane tory przeszkód, trampolina, plac zabaw ze zjeżdżalniami i huÅ›tawkami, plac budowy z piaskiem, kuchnie polowe, mecze piÅ‚ki nożnej, piÅ‚ki siatkowej, rzuty do kosza. ZmÄ™czeni zabawÄ… mogli odpoczywać w strefie relaksu z leżakami i hamakami. NiewÄ…tpliwÄ… atrakcjÄ… byÅ‚ spacer po roztoczaÅ„skim lesie w przepiÄ™knej jesiennej aurze oraz poszukiwanie grzybów. UdaÅ‚o siÄ™ ich nawet wiele nazbierać, do niektórych uÅ›miechnęło siÄ™ szczęście i w poszyciu leÅ›nym w miÄ™kkim mchu udaÅ‚o siÄ™ znaleźć dorodne prawdziwki. PiÄ…toklasiÅ›ci brali również udziaÅ‚ w warsztatach malowania ekotoreb oraz wykonania lasu w sÅ‚oikach, podczas których wykazali siÄ™ dużą kreatywnoÅ›ciÄ….
Na zakończenie pobytu uczniowie piekli kiełbaski na ognisku.

Wycieczka dostarczyÅ‚a uczniom wielu wrażeÅ„. Do szkoÅ‚y wrócili trochÄ™ zmÄ™czeni, ale w Å›wietnych humorach.

Tekst: Renata Sobczyńska
Zdjęcia: Alicja Tarnowska

Data dodania: 2024-10-13 09:49:40
Data edycji: 2024-10-13 09:52:32

ZapobiegamyMapa pomocyZdalna szkolaAktywna TablicaUnijny program dla szkółNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Laboratorium PrzyszłościErasmus +
Miej oczy na wszystko otwarte, bÄ…dź wÅ‚asnym sobie stróżem, byÅ› nigdy nie uczyniÅ‚ nic takiego, co by ciÄ™ w pogardÄ™ ludzkÄ… podać mogÅ‚o.