Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Lubelska Wojewódzka Liga Szachowa Juniorów w SP6 Zamość

Lubelska Wojewódzka Liga Szachowa Juniorów w SP6 Zamość

Lubelska Wojewódzka Liga Szachowa Juniorów w SP6 Zamość

 

W czwartek 9 listopada 2023 r. nasza szkoła zorganizowała turniej szachowy w ramach Lubelskiej Wojewódzkiej Ligi Szachowej Juniorów 2023. Głównym organizatorek turnieju był Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy, a współorganizatorami Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu oraz Uczniowski Klub Sportowy "Lider" Zamość. Turniej lubelskiej ligi oprócz propagowania szachów był eliminacją do kadry województwa juniorów na przyszły rok.

Do zawodów przystąpiło 50 zawodników w kategoriach wiekowych do lat 9, 11, 13, 15,i 17. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 10 minut oraz 5 sekund na każde posunięcie.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, książki i czasopisma szachowe ufundowane przez Polski Związek Szachowy, Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy oraz UKS Lider Zamość, a także otrzymają powołanie do kadry województwa lubelskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas II-VIII, którzy wywalczyli 9 medali (2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe):

 

Kategoria dziewczęta do lat 9:

I miejsce - Pola Bosiak (SP6 Zamość, klasa 2a)

 

Kategoria chłopcy do lat 9:

I miejsce - Miłosz Różański (SP3 Zamość)

II miejsce - Marcel Klimkiewicz (SP6 Zamość, klasa 3b)

III miejsce - Bartosz Klimkiewicz (SP6 Zamość, klasa 3b)

 

Kategoria dziewczęta do lat 11:

I miejsce - Pola Litwajtis (ISSP Zamość)

II miejsce - Maria Kierczyńska (SP6 Zamość, klasa 4a)

 

Kategoria chłopcy do lat 11:

I miejsce - Hubert Kozyra (SP6 Zamość, klasa 5b)

II miejsce - Zenon Hołys (SP6 Zamość, klasa 4b)

III miejsce - Antoni Banach (SP6 Zamość, klasa 5b)

 

Kategoria dziewczęta do lat 13:

I miejsce - Martyna Bartkowska (SP3 Zamość)

II miejsce - Katarzyna Wasińczuk (SP6 Zamość, klasa 8b)

III miejsce - Zofia Łagoda (SP6 Zamość, klasa 7c)

 

Kategoria chłopcy do lat 13:

I miejsce - Adam Pogudz (ISSP Zamość)

II miejsce - Antoni Karski (SP10 Zamość)

III miejsce - Ignacy Różański (SP3 Zamość)

 

Kategoria dziewczęta do lat 15:

I miejsce - Milena Kawka (ISLO Zamość)

II miejsce - Zuzanna Walentyn (ISLO Zamość)

 

Kategoria chłopcy do lat 15:

I miejsce - Kacper Pokorzyński (ISLO Zamość)

II miejsce - Miłosz Wawrykiewicz (ISLO Zamość)

III miejsce - Piotr Szpindor (I LO Zamość)

II miejsce - Zuzanna Walentyn (ISLO Zamość)

 

Kategoria dziewcząta do lat 17:

I miejsce - Dominika Grabowska (II LO Zamość)

II miejsce - Nikola Jania (II LO Zamość)

III miejsce - Amelia Zarębska (II LO Zamość)

 

Kategoria chłopcy do lat 17:

I miejsce - Gracjan Cybulski (ISLO Zamość)

II miejsce - Borys Artymiak (II LO Zamość)

III miejsce - Igor Osmoliński (III LO Zamość)

 

Organizatorem turnieju, sędzią zawodów oraz opiekunem zawodników naszej szkoły był pan Grzegorz Pańko. Gratulujemy udziału i wywalczonych miejsc wszystkim uczestnikom!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

 

 

Data dodania: 2023-11-12 10:30:56
Data edycji: 2023-11-19 17:06:21
Ilość wyświetleń: 283

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej