Podkreślenie linków
Reset
Reset

Medale na II Igrzyskach Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w szachach

W piątek 29 września 2023 roku w Starym Zamościu odbyły się „II Igrzyska Pamięci Powstania Zamojskiego”. Organizatorem igrzysk było Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna”. Rywalizacja przebiegała w kilku dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce siatkowej i szachach. Naszą szkołę reprezentowali szachiści.

Turniej szachowy przeprowadzony został w dwóch grupach – dla klas I-III oraz dla klas IV-VIII. Do zawodów szachowych zgłosiło się 40 zawodników z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Tereszpola-Kukiełek, Łaszczowa i Michalowa. Turniej rozegrany został na dystansie 7 rund z czasem 7 minut i 2 sekundy na ruch.

W zawodach szachowych uczestniczyło 9 uczniów SP6 Zamość: Julia Bartecka (2b), Zofia Włodarczyk (2b), Jakub Mokrzecki (2b), Karol Mokrzecki (3b), Michał Babiarz (3b), Bartosz Sałapat (3b), Zenon Hołys (4b), Hubert Kozyra (5b) oraz Zofia Łagoda (7c). Opiekunem zawodników był pan Grzegorz Pańko.

Uczniowie „szóstki” wywalczyli trzy medale: srebrne Zofia Włodarczyk i Zofia Łagoda oraz brązowy Julia Bartecka, a wysokie IV miejsce wywalczył Hubert Kozyra.