Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy lubelsko-podlaskiej w Szachach

Od piątku do niedzieli (14-16.06.2024 r.) w naszej szkole gościliśmy najlepszych szachistów z województwa lubelskiego i podlaskiego w kategorii młodzik. Zawodnicy wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szachach strefy lubelsko-podlaskiej. W turnieju wzięło udział 52 zawodników i zawodniczek z 13 klubów. Zawody rozegrano tempem 30 minut na zawodnika i dodatkowo 30 sekund na ruch na dystansie 7 rund z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców.

W sobotę turniej otworzył dyrektor naszej szkoły Pan Sebastian Plewa, który życzył zawodnikom wielu udanych partii i zaprosił na następne turnieje szachowe do naszego miasta i szkoły, natomiast Prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego Pan Marek Uściński podziękował za umożliwienie zorganizowania zawodów w naszej szkole. Sędzią głównym turnieju był Pan Grzegorz Pańko.

W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujący klub UKS Lider Zamość działający przy naszej szkole: Wiktor Koluch (2a), Kamil Trych (3b) oraz Karol Nowoświat. Dla uczniów naszej szkoły były to pierwsze mistrzowskie zawody w szachach klasycznych. Gratulujemy odwagi i zaangażowania w turnieju o tak wysokim poziomie sportowym. Dziękujemy za bardzo dobrą i sprawną organizację zawodów rangi międzywojewódzkiej.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-06-23 16:19:20