Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3

Koniec tygodnia tj.10 maja 2024 r. był dla naszych uczniów następnym dniem rywalizacji sportowej w koszykówce 3x3. Na hali sportowej OSiR w Zamościu rozegrano Miejskie Igrzyska Dzieci w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Zawody te przeprowadzone zostały w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. We wspomnianym turnieju koszykówki wzięły udział następujące reprezentacje 5 zamojskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6 i Szkoła Podstawowa Nr 9.

Naszą szkołę reprezentowała w kategorii dziewcząt drużyna w składzie:
1. Hanna Włodarczyk z kl.VI a,
2. Natalia Namroży z kl.VI b,
3. Mia Smutniak z kl.VI b,
4. Julia Kuryło z kl.V a.

Reprezentację chłopców tworzyła drużyna w składzie:
1.Tomasz Mulawa z kl.VI b,
2.Marcel Chachaj z kl.VI b,
3.Kacper Prusiński z kl.VI b,
4.Franciszek Nizioł z kl.VI b.
Nasze młode zawodniczki i zawodnicy  przez całe zawody wykazali się wieloma dobrymi koszykarskimi zagraniami  oraz dużą chęcią gry do ostatniej minuty. Wyniki końcowe zawodów są bardzo zadowalające , gdyż dziewczęta zajęły II miejsce i uzyskały awans do dalszego etapu rozgrywek. Chłopcy zaś uklasyfikowali się na III miejscu. Gratulujemy wszystkim i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych młodych koszykarek.
Opiekunem drużyn był Artur Waśko, nauczyciel wychowania fizycznego.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko

Data dodania: 2024-05-13 16:10:03