Młodzieżowi Organizatorzy Sportu w naszej szkole

W dniu 25 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyło się podsumowanie kursu Młodzieżowego Organizatora Sportu w ramach ogólnopolskiego programu Szkolnego Związku Sportowego i Ministerstwa Edukacji i Nauki Kształcenie animatorów sportu szkolnego. W szkoleniu w naszej szkole uczestniczyło 30 uczniów z klas ósmych (8b – 8 uczniów) i siódmych (7a – 22 uczniów). Organizatorami z ramienia szkoły i SZS byli Pan Dariusz Herbin i Pan Grzegorz Pańko. Uczniowie po szkoleniu praktycznym odbytym w miesiącach wrzesień-grudzień 2023 r., zdali w grudniu 2023 roku egzamin teoretyczny. Uczniowie w czwartkowe przedpołudnie otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pana Sebastiana Plewy legitymacje i koszulki Młodzieżowych Organizatorów Sportu.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na pomoc, w ramach zdobytych kompetencji, w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć sportowych w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-02-11 09:39:40