Mobilność nauczycieli - Islandia

W dniach 22-28 maja nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w kursie metodycznym „Outdoor education, sustainable education activities for health and enviromental adwareness” w Islandii. Mobilność realizowana była w ramach programu Erasmus+ „Otwarty umysł – otwarta przestrzeń”. Panie Monika Sawicka, Marzena Klempka oraz Anna Rut miały okazję wymiany doświadczeń z zakresu edukacji realizowanej w przestrzeni otwartej w towarzystwie przedstawicieli ośmiu innych europejskich krajów. Kurs miał na celu podniesienie wiedzy na temat przekazywania treści edukacyjnych na świeżym powietrzu, realizowanie ich poprzez sport i rekreację. Wykorzystanie takich metod pracy ma pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny, fizyczny oraz społeczny ucznia. Czas spędzony na Islandii był bardzo cennym doświadczeniem dla naszych pedagogów, a możliwość przebywania w międzynarodowym środowisku dała szansę szerszego spojrzenia na nowoczesne metody pracy oraz edukację w Europie.

Data dodania: 2023-09-02 19:58:31
Data edycji: 2023-09-02 19:58:49