Niezapomniane chwile w Wiosce Przygód „Frajda''

W dniu 20.05.24r. uczniowie klas drugich przeżyli niezapomnianą przygodę w Wiosce „Frajda”  w Bliżowie - w malowniczej wsi na Roztoczu. Dzieci zwiedziły wioskę indiańską oraz wzięły udział w szalonym torze przeszkód i „Zwariowanej olimpiadzie” czyli  różnorodnych grach i zabawach integracyjnych. Wysłuchali opowieści o historii i kulturze indiańskiej, próbowali swoich sił w wielu nietypowych zabawach, takich jak poszukiwanie skarbów, wbijanie gwoździ, strzelanie z łuku, rozpalanie ognia krzesiwem, przecinanie pnia piłą tradycyjną „moja-twoja”. Najbardziej wytrwali kilka razy pokonywali tor przeszkód, czyli równoważnię, pajęczynę, wiszący most, wspinanie się po ściankach, przejście tunelami, czołganie się. Po trudach każdy znalazł czas na chwilę relaksu w strefie odpoczynku. Na koniec odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Ten piękny, słoneczny dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: R. Czajkowska

Zdjęcia: A. Wojciechowska, R. Czajkowska.

Data dodania: 2024-05-24 18:20:42
Data edycji: 2024-05-24 19:19:11