Nina wśród najlepszych w województwie - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Nina wśród najlepszych w województwie

Uczennica klasy 1a – Nina Sawicka wzięła udziaÅ‚ w Turnieju Wojewódzkim 43. MaÅ‚ego Konkursu Recytatorskiego, który odbyÅ‚ siÄ™ w dniach 4-6 czerwca 2024 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 105 mÅ‚odych recytatorów nominowanych w eliminacjach powiatowych prezentowaÅ‚o swoje umiejÄ™tnoÅ›ci  w czterech kategoriach wiekowych. Profesjonalne jury biorÄ…c pod uwagÄ™: interpretacjÄ™ utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór tekstu oraz jego dostosowanie do możliwoÅ›ci wykonawczych recytatora, wÅ›ród tak licznej grupy, dostrzegÅ‚o uczennicÄ™ naszej szkoÅ‚y. Nina swojÄ… interpretacjÄ… wiersza „Myszka” Doroty Gellner zachwyciÅ‚a jury i otrzymaÅ‚a wyróżnienie. Gratulujemy Ninie tak wspaniaÅ‚ego sukcesu i życzymy, udane wystÄ™py w klasie pierwszej byÅ‚y poczÄ…tkiem wielkiej przygody z recytacjÄ…, natomiast wszystkich naszych uczniów serdecznie zachÄ™camy do odkrywania w sobie pasji i talentów.
Tekst: Elżbieta Ciszewska
Zdjęcia: Monika Sawicka

Data dodania: 2024-06-11 15:44:22
Data edycji: 2024-06-11 15:48:08

Miej oczy na wszystko otwarte, bÄ…dź wÅ‚asnym sobie stróżem, byÅ› nigdy nie uczyniÅ‚ nic takiego, co by ciÄ™ w pogardÄ™ ludzkÄ… podać mogÅ‚o.