Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Zgodnie z tradycją naszej szkoły data 29 września to okazja do promowania głośnego czytania i zorganizowania sesji czytelniczej. Głównymi odbiorcami tej akcji są dzieci, ponieważ czytanie na głos wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ciekawość świata, a także wzmacnia więzi emocjonalne między dorosłymi i dziećmi. W tym dniu nasi najmłodsi uczniowie słuchając książki autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej pt.” O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” mogli poznać początek pięknej historii o przyjaźni i wierności. Kolejne rozdziały tej pouczającej książki będziemy mogli wspólnie odkrywać podczas naszych cyklicznych spotkań pod hasłem „Poczytaj mi, proszę”.

W tym roku zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli następujący goście: Pan Piotr Orzechowski – Wiceprezydent Miasta Zamość, Pan Mateusz Ferens – Dyrektor OSiR w Zamościu, Pan Dariusz Kapitan – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz rodzice naszych uczniów –  Panie Magdalena Wirska, Magdalena Janczak, Kinga Skrzyńska i Pan Marcin Makowski. Nauczycieli i pracowników naszej szkoły reprezentowali: Pan Dyrektor Sebastian Plewa, Pani Wicedyrektor Weronika Barbara Kołtun, Panie Dorota Zwolan, Anna Król, Magdalena Pyrczuk i Iwona Jarszak.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania za wsparcie akcji promującej głośne czytanie i aktywne w niej uczestnictwo.

Tekst: Elżbieta Ciszewska

Zdjęcia: Inelia Slawinska