Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej 2023

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla naszego nauczyciela Pani Barbary Weroniki Kołtun wicedyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu wręczona podczas Ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2023.

13.10.2023 roku w Pałacu Ujazdowskim w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, Medale KEN, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz tytuły Profesora Oświaty.

Z wielką radością informujemy, że podczas gali Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Pani Barbara Weronika Kołtun wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu.

Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wymienił zmiany wprowadzone w ostatnich latachw szkolnictwie m.in.: wyposażone ze środków ministerstwa „Laboratoria Przyszłości”, utworzone Branżowe Centra Umiejętności, przekazane do szkół laptopy oraz bony dla nauczycieli.

Jak podkreślił minister Przemysław Czarnek : „Wszystko to po to, żeby unowocześniać edukację, unowocześnić system oświaty, żeby służył odkrywaniu talentów, których jest ogromnie wiele w naszych dzieciach, w naszej młodzieży i szlifowaniu tych talentów dla dobra naszej Ojczyzny, bo takie było założenie Komisji Edukacji Narodowej”.  Na koniec swojego przemówienia minister podziękował wszystkim nauczycielom za ich pracę i złożył życzenia z okazji ich święta: „Bardzo Państwu dziękuję za ciężką pracę, za wspaniale wykonywaną misję i życzę dalszych sukcesów, bo Państwa sukcesy, również te osobiste, to są sukcesy całej Polski”.
My również naszej wicedyrektor Pani Barbarze Weronice Kołtun serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, radości z pracy i niegasnącej pasji kształcenia.

Tekst i zdjęcia: Barbara Weronika Kołtun

Data dodania: 2023-10-16 17:39:16