Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Okuninka – nasz ostatni wspólny wyjazd

Okuninka – nasz ostatni wspólny wyjazd

Okuninka – nasz ostatni wspólny wyjazd

 

W dniach 4 – 6 czerwca 2024r. uczniowie klas VIII i VII wyjechali na „zieloną szkołę” do Okuninki, miejscowości letniskowej położonej nad Jeziorem Białym na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim .

Ośrodek wypoczynkowy „Niebieski Migdałek” stał się bazą wypadową dla naszych przedsięwzięć. Mieliśmy spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w naturalnym otoczeniu.

W trakcie trzydniowego, aktywnego wypoczynku mieliśmy zapewnione wiele różnorodnych atrakcji. Przeszliśmy trasy o różnym stopniu trudności w  parku linowym, wykazaliśmy się kreatywnością i cierpliwością w trakcie warsztatów garncarskich. Była też okazja do poznania swoich odczuć w trakcie warsztatu integracyjnego, kiedy mogliśmy przekonać się, jak widzą świat osoby z niepełnosprawnością. Szczególną lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie była wizyta w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze,  na terenie - stanowiącym podczas II wojny światowej - niemieckiego obozu zagłady.

Mieliśmy też okazję przejść szlakiem trzech kultur we Włodawie, przygranicznym mieście, w którym zwiedziliśmy: żydowską Wielką i Małą Synagogę, prawosławną cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz kościół  pw. Św. Ludwika, którym opiekują się paulini.

Sporo czasu spędziliśmy w ośrodku, gdzie mogliśmy korzystać z basenu czy boiska do plażowej siatkówki. To były te  momenty, które cieszyły nas najbardziej – bo mogliśmy spędzać czas na wspólnej zabawie i rozmowach. To były jedne z ostatnich chwil, które mogliśmy spędzić ze sobą, zanim za kilkanaście dni rozstaniemy się, idąc każdy w swoją stronę.

 

Tekst: Lena Sawicka

Zdjęcia: Edyta Mróz, Monika Słomianowska

Data dodania: 2024-06-14 08:16:43
Data edycji: 2024-06-14 08:18:03
Ilość wyświetleń: 356

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej