PAMIĘTAMY

W dniu 8 listopada 2024 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 85. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego  oraz 80. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. Polskie Państwo Podziemne powstało 27 września 1939 r., w dniu opanowania przez Niemców Warszawy. Polacy pomimo prześladowań starali się żyć normalnie i stworzyli ukryte dla wroga państwo. Wielkim aktem odwagi i męstwa żołnierzy państwa podziemnego było Powstanie Warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 r., o godzinie 17 ( godz. W). Zakończyło się straszliwą klęską 2 października. Trwało 63 dni!!! Uczniowie klasy VII B wraz z wychowawcą  chcąc uczcić rocznicę tych wydarzeń przygotowali montaż literacko – muzyczny. Recytowali wiersze poświęcone tej tematyce, śpiewali piosenki ,,Warszawskie dzieci’’, ,,Biały krzyż’’. Naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o wielkich  bohaterach w służbie narodu.

Tekst: Dorota Kowalczyk

Zdjęcia: Aneta Olszewska

Data dodania: 2024-10-10 10:12:24
Data edycji: 2024-10-10 10:13:54