Patriotycznie i charytatywnie w naszej szkole – turniej szachowy „Tropem Wilczym START! po Kategorie 2024”

W dniach 9-10 marca 2024 roku nasza szkoła gościła szachistów, którzy uświetnili swoją gra pamięć Żołnierzy Wyklętych. Ten patriotyczny weekend szachowy był zarazem szansą zdobycia okręgowych kategorii szachowych. W sobotę i niedzielę rozegrano kolejny turniej cyklu start o kategorie – „Tropem Wilczym START! po Kategorie 2024”.

Rozegrano dwa turnieje: sobotni turniej OPEN na V i IV kategorię szachową oraz dwudniowy turniej klasyfikacyjny na II i III kategorię szachową. W zawodach wystartowało 24 szachistów z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Mircza, Łaszczowa, Kraśnika oraz Chełma. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Włodarczyk (2b), Wiktor Koluch (2a), Zenon Hołys (4b) oraz Hubert Kozyra (5b).

Jednocześnie podczas zawodów przeprowadzona została akcja charytatywna wsparcia dla dziewczynki – Oliwki Kraczek – chorej na zanik mięśni, zbiórka na najdroższy lek świata. Serdeczne podziękowania dla zawodników oraz rodziców za okazane serce i wsparcie finansowe! Wielkie dzięki!

W zawodach szachowych w kategorii dziewcząt Zosia Włodarczyk wywalczyła II miejsce, natomiast w kategorii do lat 10 Wiktor Koluch zajął miejsce V i Zenon Hołys także miejsce V w kategorii do lat 14. W turnieju klasyfikacyjnym na II kategorię Hubert Kozyra zdobył miejsce VI. Nagrodami za trud szachowy były puchary dla najlepszych, pamiątkowe medale oraz dyplomy.

W turniejach klasyfikacyjnych 7 zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe – 1 zawodnik na III kategorię szachową, 4 zawodników na IV kategorię szachową oraz 2 zawodników na V kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Następny turniej z cyklu „START! po Kategorie 2024” już w kwietniu – „Świąteczny START! po Kategorie 2024” – 13-14 kwietnia 2024 roku. Zapraszamy do szachowej krainy!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-03-11 18:48:25