„Pierwszy krok w Krainę Szachów” – Szachowy Dzień Dziecka dla najmłodszych

Pierwszy krok w Krainę Szachów” – Szachowy Dzień Dziecka dla najmłodszych

W naszej szkole w poniedziałek 3 czerwca 2024 roku odbył się Turniej Szachowy „Pierwszy krok w Krainę Szachów” dla klas I-III zorganizowany z okazji Dnia Dziecka i zarazem zakończenia zajęć szachowych w roku szkolnym 2023/2024. W zawodach wystartowało 28 uczniów, w dwóch turniejach: w turnieju dla klas I oraz w turnieju dla klas II-III. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych – chłopcy klasa I, dziewczęta klasa I, chłopcy klasa II, dziewczęta klasa II oraz chłopcy klasa III.

Nagrodami były pamiątkowe medale z rysunkiem wygenerowanym na ten turniej za pomocą sztucznej inteligencji. Uczniowie, którzy zajęli I miejsce w swojej kategorii otrzymali także specjalnie wydrukowany pamiątkowy rysunek. Na zakończenie 41 uczniów klas I-III zostało obdarowanych specjalnymi medalami za udział w całorocznych zajęciach szachowych. Nagrody wręczał dyrektor szkoły Pan Sebastian Plewa, a całość koordynował Pan Grzegorz Pańko.

Zwycięzcy turnieju „Pierwszy krok w Krainę Szachów”:

Kategoria klasy I chłopcy – Leon Trochimczuk (1a)

Kategoria klasy I dziewczęta – Lena Kmieć (1b)

Kategoria klasy II chłopcy – Wiktor Koluch (2a)

Kategoria klasy II dziewczęta – Oliwia Stańczyk (2a)

Kategoria klasy III chłopcy – Kamil Trych (3b)

W nagrodę za bardzo dobra postawę podczas zawodów część uczniów wypełniła normę na wyższą kategorię szachową:

IV kategoria szachowa – Koluch Wiktor, Trych Kamil, Babiarz Michał.

V kategoria szachowa – Barczyński Maciej, Wiśniewski Paweł, Hurkała Michał, Grzywiński Franciszek, Lech Michał, Trochimczuk Leon, Makowski Jakub, Bondyra Jan, Mikuła Patrycja, Kmieć Lena, Ożóg Weronika.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za całoroczna pracę!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-06-03 19:41:49