Piknik w Stadninie ''Pod Lasem'' - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Piknik w Stadninie ''Pod Lasem''

12 wrzeÅ›nia 2023 roku uczniowie klas drugich wybrali siÄ™ na wyjazd edukacyjny do stadniny „Pod Lasem" w DÄ…browie Tomaszowskiej. Stadnina istnieje już 20 lat. PoÅ‚ożona jest w otoczeniu Å‚Ä…k i stawów w zakÄ…tku Roztocza. W stadninie jest okoÅ‚o 20 koni różnych ras. Uczniowie w trakcie wyjazdu aktywnie spÄ™dzili czas i skorzystali z różnych atrakcji. Przejechali siÄ™ tramwajem konnym podziwiajÄ…c malowniczÄ… okolicÄ™. Obserwowali karmienie i zabawy koni. Bardzo wyczekiwanym momentem byÅ‚ przejazd kucykiem. Dla niektórych byÅ‚ to pierwszy bezpoÅ›redni kontakt z koniem oraz peÅ‚na wrażeÅ„ podróż w siodle. KolejnÄ… atrakcjÄ… byÅ‚o ognisko z kieÅ‚baskami i pieczonymi ziemniakami. Uczniowie skorzystali także z atrakcji na placu zabaw. Ogromnym powodzeniem cieszyÅ‚ siÄ™ dmuchaniec i tyrolka. Po peÅ‚nym wrażeÅ„ dniu wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach udali siÄ™ w drogÄ™ powrotnÄ…. Uczestnicy wyjazdu z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dÄ… go miÅ‚o wspominać i chÄ™tnie wrócÄ… tam jeszcze raz.

Tekst: Agnieszka Wojciechowska

Zdjęcia: Renata Czajkowska

Data dodania: 2023-09-18 16:21:53
Data edycji: 2023-09-18 16:28:07

Miej oczy na wszystko otwarte, bÄ…dź wÅ‚asnym sobie stróżem, byÅ› nigdy nie uczyniÅ‚ nic takiego, co by ciÄ™ w pogardÄ™ ludzkÄ… podać mogÅ‚o.