Początek roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 roku – jak w każdej szkole w Polsce odbyły się uroczyste akademie rozpoczynające nowy rok szkolny 2013/2014.

Na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn Polski. Delegacja uczniów złożyła kwiaty przed tablica upamiętniająca ofiary II wojny światowej i minutą ciszy uczczono pamięć poległych. Następnie kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował dyrektor szkoły Artur Waśko. Miło i serdecznie zostali przywitani uczniowie z klas pierwszych, którzy dostali gromkie brawa. Szczególne słowa dyrektor szkoły skierował do uczniów klas szóstych, których ostatni rok nauki w naszej szkole będzie skoncentrowany na pogłębianiu wiedzy, utrwalaniu zdobytych umiejętności, przygotowaniu do konkursów przedmiotowych oraz sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Oprócz nauki na pewno nie zabraknie czasu na zabawę, wycieczki czy dyskoteki.

Kilka słów do zgromadzonych wygłosiła również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Gabriela Łuczka z klasy VIc, która podkreśliła, że szkoła to miejsce wspólnych działań i uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Dlatego za to jak minie nam ten nowy rok odpowiadamy wszyscy. Po oficjalnym powitaniu, uczniowie spotkali się z wychowawcami klas w swoich odnowionych salach.

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz