„Poczytaj mi, proszę!”

13 grudnia, zgodnie z obietnicą odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Promowanie czytania wśród najmłodszych uczniów wpisało się na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Miesiąc temu w role czytających wcielili się starsi uczniowie, a grudniowe spotkanie z książką było bardzo nietypowe i pełne pozytywnych wrażeń. Wśród zaproszonych gości pojawił się ktoś niezwykły – był to św. Mikołaj. Nasz przyjaciel z Laponii znalazł trochę wolnego czasu, opowiedział nam o sobie i przeczytał książkę pt. „Mruczęty. Kot Mikołaja”. Główny bohater – kot Mruczęty to uroczy kot Świętego Mikołaja, który bardzo lubi spać. Podczas swojej drzemki Mruczęty sam zostaje prezentem! Zapakowany w kolorowy papier trafia na sanie Mikołaja! Ta ciepła i pełna humoru opowieść wywołała uśmiech na twarzach naszych najmłodszych słuchaczy, a sama fabuła, autorstwa Lucy Rowland, jest niezwykle dynamiczna i nie sposób się przy niej nudzić. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za miesiąc.

Tekst: Elżbieta Ciszewska

Zdjęcia: Elżbieta Ciszewska, Inelia Slavinska