Przedświąteczne działania Szkolnego Koła Caritas - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Przedświąteczne działania Szkolnego Koła Caritas

ÅšwiÄ™ta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdego. MajÄ… charakter podniosÅ‚y, magiczny, dajÄ…cy nadziejÄ™. Dni które je poprzedzajÄ…, to okres, w którym dzielimy siÄ™ dobrociÄ….  W tym wyjÄ…tkowym czasie niesienia dobra  Szkolne KoÅ‚o Caritas bardzo aktywnie wÅ‚Ä…czyÅ‚o siÄ™ w różne akcje charytatywne. Nasze dziaÅ‚ania rozpoczÄ™liÅ›my akcjÄ… " I Ty zostaÅ„ Å›wiÄ™tym MikoÅ‚ajem"  polegajÄ…cÄ… na zbiórce zabawek i upominków bożonarodzeniowych dla dzieci z rodzin zastÄ™pczych.  W dniach 08-09 grudnia 2023 wolontariusze wziÄ™li udziaÅ‚ w  Ogólnopolskiej Zbiórce Å»ywnoÅ›ci Caritas " Tak pomagam " prowadzonej na terenie sklepu Biedronka. 11 grudnia zorganizowaliÅ›my ,, Kiermasz Bożonarodzeniowy", z którego dochód przeznaczony zostaÅ‚ na akcjÄ™ charytatywnÄ… „Pomaganie przez kolÄ™dowanie" wspierajÄ…cÄ… dzieci z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami. Poza tym wolontariusze  zbierali pieniÄ…dze do puszek na rzecz tej, że akcji. W nasze dziaÅ‚ania chÄ™tnie angażujÄ… siÄ™ nauczyciele, rodzice a także sympatycy naszej szkoÅ‚y.  Wszystkim z caÅ‚ego serca BARDZO DZIĘKUJEMY.

Tekst: Katarzyna Czuchaj

Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk, Katarzyna Czuchaj

Data dodania: 2023-12-17 20:03:46
Data edycji: 2023-12-17 20:09:15

Miej oczy na wszystko otwarte, bÄ…dź wÅ‚asnym sobie stróżem, byÅ› nigdy nie uczyniÅ‚ nic takiego, co by ciÄ™ w pogardÄ™ ludzkÄ… podać mogÅ‚o.