We wtorek, 18 listopada, uczniowie klas 1 mieli okazję wysłuchać opowieści „Serce Misia”, zaprezentowanej w formie kart narracyjno-obrazkowych przez bibliotekarzy – pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Teatrzyk kamishibai jest tradycyjną japońską techniką opowiadania z pomocą ilustracji umieszczanych w drewnianej skrzynce.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii o przyjaźni, empatii, trosce o innych i o swoje zdrowie, podziwiając przy tym piękne, kolorowe ilustracje towarzyszące opowieści. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o tym, jak dbać o zdrowie, jakie znaczenie mają ruch, sen i zdrowe odżywianie. Uczniowie nazywali też uczucia, przy pomocy rzucanej kostki do gry.
Ostatnim elementem zajęć były tworzone przez pierwszoklasistów ilustracje do wysłuchanej opowieści.
Było to bardzo ciekawe i pełne ciepła spotkanie. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w każdej aktywności. Dziękujemy pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu za wizytę, wspaniałe zajęcia i zapraszamy ponownie!
Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan

22-400 Zamość
Orla 5