Ślubowanie Klas Pierwszych

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Uczyć się tego, co dobre i piękne.
Będę szanował swoich nauczycieli.
Będę starał się być dobrym kolegą,
swoim zachowaniem będę sprawiać radość
rodzicom i nauczycielom.
Będę starał się być coraz lepszym uczniem.
Będę kochał swoją Ojczyznę”.

17 października 2023 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej.
Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią Elżbietą Ciszewską i klasy 1b z wychowawczynią Joanną Wcisło składali uroczystą przysięgę podczas uroczystości w obecności dyrektora Wydziału Oświaty Miasta Zamość Pana Jerzego Michalskiego, przewodniczącej RadyRodziców Pani Magdaleny Wirskiej, dyrekcji szkoły oraz rodziców.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Starsi uczniowie zgodnie stwierdzili, że egzamin jest
zdany doskonale i pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do grona braci uczniowskiej.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym piórem dokonał dyrektor Pan Sebastian Plewa. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne, a w salach lekcyjnych na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W przygotowanie i prowadzenie uroczystości aktywnie włączyli się uczniowie klas starszych: Zuzanna Błażewicz i Lena Dębińska z klasy 4a, Bartosz Namroży z klasy 4b, Michał Babiarz z klasy 3b oraz harcerze z 57 Zamojskiej Drużyny Harcerskiej im. Stefana Milera „ Orlęta” – Maja Czuchaj z klasy 7c, Kasjana Grabarz z klasy 7a i Łucja Grabysa z klasy 5b. W skład pocztu sztandarowego weszli: Jaśmina Wojtas, Kacper Kurzępa i Katarzyna Wasińczuk z klasy 8b.
Życzymy pierwszoklasistom, by nauka w naszej szkole była wspaniałą edukacyjną przygodą, czasem pięknych dziecięcych przyjaźni i niezapomnianym okresem życia.
Tekst: Elżbieta Ciszewska
Zdjęcia: Dariusz Kusy