Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

 

W środę 2 października 20213 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Od tego dnia do społeczności szkolnej należy siedemdziesięciu nowych uczniów. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców klas: pani Agnieszki Wojciechowskiej - klasa I a, pani Anny Kotowskiej - klasa I b, pani Renaty Czajkowskiej - klasa I c.

Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości: pana Marcina Zamoyskiego - Prezydenta Miasta Zamość, pana Jerzego Michalskiego - dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, księdza Stanisława Bachora - proboszcza parafii św. Krzyża w Zamościu oraz pani Agnieszki Mazurek - przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły.

Uczniów powitała pani wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun, dodając pierwszakom otuchy swoim przemówieniem.

Pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor Artur Waśko. Uczniowie z powagą przyklękali, by poczuć na swoim ramieniu dotyk pióra, a następnie złożyli uczniowskie przyrzeczenie. W krótkiej części artystycznej wykazały się umiejętnością pięknej recytacji  okolicznościowych wierszyków i odśpiewaniem piosenek o tematyce szkolnej.

Na znak wstąpienia w poczet uczniów pierwszaki otrzymały szkolne legitymacje i pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość prowadził pan Artur Zawiślak, a dekorację wykonała pani Alina Czyżyk i pan Aleksander Pańczyk. Ślubowaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, a po części oficjalnej wszyscy spotkali się w salach lekcyjnych na słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.

 

Tekst: Agnieszka Wojciechowska

Zdjęcia: Spectrum Zamość

Data dodania: 2023-11-23 19:33:20
Data edycji: 2023-11-23 19:34:07
Ilość wyświetleń: 200

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej