Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

W środę 2 października 20213 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Od tego dnia do społeczności szkolnej należy siedemdziesięciu nowych uczniów. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców klas: pani Agnieszki Wojciechowskiej - klasa I a, pani Anny Kotowskiej - klasa I b, pani Renaty Czajkowskiej - klasa I c.

Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości: pana Marcina Zamoyskiego - Prezydenta Miasta Zamość, pana Jerzego Michalskiego - dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość, księdza Stanisława Bachora - proboszcza parafii św. Krzyża w Zamościu oraz pani Agnieszki Mazurek - przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły.

Uczniów powitała pani wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun, dodając pierwszakom otuchy swoim przemówieniem.

Pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor Artur Waśko. Uczniowie z powagą przyklękali, by poczuć na swoim ramieniu dotyk pióra, a następnie złożyli uczniowskie przyrzeczenie. W krótkiej części artystycznej wykazały się umiejętnością pięknej recytacji  okolicznościowych wierszyków i odśpiewaniem piosenek o tematyce szkolnej.

Na znak wstąpienia w poczet uczniów pierwszaki otrzymały szkolne legitymacje i pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość prowadził pan Artur Zawiślak, a dekorację wykonała pani Alina Czyżyk i pan Aleksander Pańczyk. Ślubowaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, a po części oficjalnej wszyscy spotkali się w salach lekcyjnych na słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców.

Tekst: Agnieszka Wojciechowska

Zdjęcia: Spectrum Zamość