''Smocze opowieści''

„Smocze opowieści”

W poniedziałek 7 listopada 2024r. uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców wybrali się do ZDK na spektakl pt. „Smocze opowieści”. Scenariusz do spektaklu przygotowany został w oparciu o książkę Barbary Tulickiej „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. Historia smoka Heńka zawierała elementy fantastyczne i edukacyjne. W trakcie spektaklu dzieci miały szansę poznać klasyczne polskie legendy i jednocześnie świetnie się bawić.  Razem ze smokiem  poznały takie legendy:

• O powstaniu Wisły,
  • O krakowskich psach i kleparskich kotach
  • O Bazyliszku
  • O toruńskich piernikach

Dziękujemy serdecznie wspaniałym aktorom. Bawiliśmy się świetnie.

Tekst: Renata Czajkowska

Zdjęcia: nauczyciele klas I - III

Data dodania: 2024-10-10 09:36:11
Data edycji: 2024-10-10 09:39:38