Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Sportowy sukces Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu!

Sportowy sukces Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu!

Sportowy sukces Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu!

 

W poniedziałek 27 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Zamość za rok szkolny 2022/2023 prowadzonego od lat przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Galę prowadził Pan Dariusz Herbin Wiceprezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, a zarazem nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły. Na spotkanie przybyli Pani Agnieszka Perzyńska w imieniu Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Pana Łukasza Gajdeckiego, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Mateusz Ferens, Dyrektorzy zamojskich szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

 

Uroczystość była okazją do wręczenia podziękowań i medali w związku z jubileuszem 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego, który przypada w tym roku. Takie medale przekazane przez Zarząd SZS w Lublinie otrzymali m. in. Pan Dariusz Herbin oraz Pan Grzegorz Pańko (kilka dni wcześniej na gali wojewódzkiej).

 

Podsumowania współzawodnictwa dokonał Pan Grzegorz Pańko Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. Prezes przedstawił dokonania MSZS w minionym roku szkolnym oraz klasyfikację szkół podstawowych w kategoriach Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz szkół ponadpodstawowych w kategorii Licealiada. Nadmienić należy, że na gali wojewódzkiej (w piątek 24.11.2023 r.) puchar za zajęcie I miejsca w województwie odebrało III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu (po raz pierwszy w historii szkoła z Zamościa wywalczyła I miejsce we współzawodnictwie wojewódzkim). Podczas uroczystości wystąpił zespół muzyczny z III LO w Zamościu pod nazwą „SingaLO”.

 

Szkołę Podstawową Nr 6 w Zamościu na uroczystości oprócz wymienionych wcześniej nauczycieli reprezentowali: Pani Wicedyrektor Weronika Barbara Kołtun oraz uczniowie Katarzyna Wasińczuk i Adam Podsiadło. Nasi uczniowie mieli okazję do odebrania okazałych pucharów za zajęcie I miejsca w klasyfikacji szkół Miasta Zamość w kategorii Igrzyska Dzieci oraz I miejsca w klasyfikacji szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Przekazane zostały także podziękowania dla nauczycieli zaangażowanych w ten sukces: Panu Dariuszowi Herbinowi, Panu Arturowi Waśko oraz Panu Grzegorzowi Pańko. Praca nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów przyniosło efekt w postaci najlepszego wyniku sportowego w Mieście Zamość za rok szkolny 2022/2023.

 

Wyniki współzawodnictwa:

Igrzyska Dzieci (sklasyfikowano 10 Szkół Podstawowych)

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (sklasyfikowano 9 Szkół Podstawowych)

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu

 

Licealiada Młodzieży (sklasyfikowano 11 Szkół Ponadpodstawowych)

I miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu

III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu

 

Tekst: Grzegorz Pańko

Zdjęcia: Piotr Bojanowski

Data dodania: 2023-12-03 08:45:19
Data edycji: 2023-12-03 08:51:22
Ilość wyświetleń: 231

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej