Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Spotkanie uczniów klasy IV B z tradycją - warsztaty świąteczne w Zamojskim Domu Kultury

Spotkanie uczniów klasy IV B z tradycją - warsztaty świąteczne w Zamojskim Domu Kultury

 

28. listopada 2023 r. uczniowie klasy IV b pod opieką wychowawcy pani Renaty Sobczyńskiej oraz pani Agnieszki Winiarskiej  udali się do Zamojskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w warsztatach, które miały na celu zintegrować klasę oraz wprowadzić w przedświąteczny  nastrój.
Tematem przewodnim były wieńce do powieszenia na drzwiach, którymi ozdabiamy na czas świąteczny nasze domy. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, dzięki niej uczniowie  poznali tradycyjne ozdoby na Boże Narodzenie  i ich  symbolikę.  Czwartoklasiści dowiedzieli się, jak wyglądały dawne ozdoby, np. podłaźniczka, pająk, światy z opłatka. Następnie  wykonywały własnoręcznie ozdoby m.in. aniołki, malowały miniaturowe figurki w kształcie Mikołaja, choinki, skarpety na prezenty, robiły ozdoby z orzechów włoskich. Następnie na drewnianych kółkach za pomocą drucików przyczepiały jodłowe gałązki i układały swoje kompozycje. Ułożone ozdoby zostały przez  panie prowadzące warsztaty przyklejone za pomocą kleju na gorąco. Przygotowane przez siebie wieńce dzieci zabrały do swoich domów.
Warsztaty upłynęły w przyjemnej, świątecznej atmosferze, a każdy z uczniów mógł się wykazać swoją pomysłowością i kreatywnością. 


Tekst i zdjęcia: Renata Sobczyńska

Data dodania: 2023-11-28 19:49:59
Data edycji: 2023-11-28 19:55:32
Ilość wyświetleń: 191

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej