Spotkanie z podróżnikiem – Maroko

W dniu 9 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Pan Piotr Bedliński -„człowiek ciekawy świata” podróżnik grupy trzask.pl w fascynujący sposób przedstawił uczniom Maroko, kraj odległy, oryginalny. Prezentację multimedialną uzupełniała zajmująca i barwna narracja, ciekawostki o Maroku, mieszkających tam ludziach, środowisku przyrodniczym, zwierzętach, roślinności, oraz liczne rekwizyty przywiezione z wyprawy. Pokazom licznych fotografii towarzyszył bogaty opis słowny zawierający dziesiątki istotnych dla Maroka informacji, sytuacji, przygód z wyprawy, pobudzających wyobraźnię. Uczniowie zobaczyli zdjęcia
zachwycających miejsc: miasto Fez, Meczet Hassana II w Casablance - jeden z największych meczetów świata, okolice Agadiru, plac w Marrakeszu Dżemaa El –Fna, największej atrakcji turystycznej miasta, najpiękniejszy ogród świata Majorelle- kolorowa perła Marrakeszu, potężne lasy cedrowe i ich mieszkańców – makaki magoty. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak kameleon zmienia kolor skóry, czy też innych ciekawostek, między innymi; powstanie Sahary, targowanie się na arabskim targu, wiązanie turbanu, smak owoców opuncji - lokalnej odmiany kaktusa, sporządzanie słynnej arabskiej herbaty miętowej, czy też jak przyrządza się ślimaki.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, były quizy dla uczestników i drobne nagrody. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do ciągłego kształcenia, czytelnictwa, poznawania świata, zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i realizowania marzeń.

Tekst: Alicja Tarnowska.
Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk, Renata Czajkowska, Edyta Mróz.

Data dodania: 2023-11-13 08:01:34
Data edycji: 2023-11-13 08:04:53