Sprzątanie świata łączy ludzi!

W dniu 22 września 2023 r. społeczność naszej szkoły kolejny raz aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 30 akcji „Sprzątanie Świata” - wspólnej lekcji poszanowania środowiska. W Polsce akcja
została zainicjowana przez Fundację Nasza Ziemia w 1994 roku i odbywa się w trzeci weekend września
wraz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi - wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska. Tegoroczna
akcja, przebiega pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, które w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczymy się jak ograniczyć tworzenie niepotrzebnych odpadów, stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, dzięki czemu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli sprzątali teren szkoły oraz ulice zlokalizowane w pobliżu szkoły. W akcji wzięli udział uczniowie klas: IIIA, IIIB, IVB, VA, VIA, VII B oraz nauczyciele: Marzena Plewa, Małgorzata Czajkowska, Dariusz Herbin, Aleksandra Matysiak, Artur Waśko, Alicja Tarnowska.

Tekst: Alicja Tarnowska.
Zdjęcia: Nauczyciele biorący udział w akcji.

Data dodania: 2023-09-25 09:03:13
Data edycji: 2023-09-25 09:10:30