W bieżącym roku szkolnym w ramach realizacji projektu „Uczniowie starszych klas czytają młodszym kolegom”, dzieci w świetlicy szkolnej miały okazję zapoznać się z twórczością pisarzy tworzących dla nich. W projekt chętnie zaangażowali się uczniowie klas starszych, którzy wykorzystując swoje zdolności lektorskie, czytali swoim młodszym kolegom z klas 1-3 książki dobrane do wieku dzieci, często wzbogacone kolorowymi ilustracjami.
Celem projektu było nie tylko propagowanie czytelnictwa i integrowanie środowiska szkolnego, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę kontrolowania ilości czasu spędzanego przez uczniów na grach komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż czytanie książek.
W całorocznym projekcie udział wzięli: Zuzanna Błażewicz (kl. 6a), Lena Dębińska (kl. 6a), Wiktoria Szabatowska (kl. 6b), Emilia Piasecka (kl. 6b), Magdalena Wołoch (kl. 7a), Hanna Stefańczyk (kl. 7a), Matylda Bukowska (kl. 7b), Sofiia Semenova (kl. 7b), Natalia Kwika (kl.7b), Natalia Filipiuk (kl. 8a), Aleksandra Tsugunyan (kl. 8a), Natalia Namroży (kl. 8b), Kinga Trych (kl. 8b), Joanna Spozowska (kl. 8b).
Projekt został zainicjowany przez bibliotekę we współpracy ze świetlicą szkolną.
Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan

22-400 Zamość
Orla 5