Sukces w Miejskich Igrzyskach Dzieci w Mini Koszykówce Dziewcząt

W piątek, 23 lutego 2024 r. na hali OSiR w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w mini koszykówce dziewcząt. Zawody te rozgrywane były w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. W turnieju koszykówki wzięły udział reprezentacje następujących zamojskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej Nr 9, Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 6.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1.Cyprys Zuzanna z kl.Vb,
2.Czyż Hanna z kl.Va,
3. Kobak Maria z kl.Va,
4. Kuryło Julia z kl.Va,
5. Szmidt Lena z kl.Va ,
6. Szyport Kornelia z kl.Va ,
7.Traczyk Alicja z kl.Va,
8.Wojczuk Maria z kl.Va,
9. Pyrczuk Hanna z kl.Va ,

10.Namroży Natalia z kl.VIb,

11.Smutniak Mia z kl.VIb,

12.Tywoniuk Vanessa z kl.VIb.

Nasze koszykarki przez cały turniej pokazały dużo dobrych koszykarskich zagrań. Mimo braku ogrania na takiej dużej hali sportowej dziewczęta odniosły sukces, gdyż ulegając tylko SP 9 w Zamościu zajęły II miejsce. Wynik ten dał im awans do dalszego etapu rozgrywek czyli zawodów rejonowych , które zostaną rozegrane w Hrubieszowie. Gratulujemy dziewczętom i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych młodych koszykarek.
Opiekunem drużyny był Artur Waśko, nauczyciel wychowania fizycznego.

Tekst i zdjęcia Artur Waśko

Data dodania: 2024-02-26 17:18:49