Sukces w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3x3

Środa 22 maja 2024 r. była dla naszych uczennic następnym etapem rywalizacji sportowej w koszykówce 3x3. Po uzyskaniu awansu na zawody etapu rejonowego Igrzysk Dzieci  w koszykówce 3x3 dziewcząt wyjechaliśmy do Hrubieszowa, aby powalczyć o awans na zawody etapu wojewódzkiego. Gościła nas Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie, gdzie rozegrane zostały zawody w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie. We wspomnianym turnieju koszykówki wzięły udział następujące reprezentacje szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, Szkoła Podstawowa Nr 3 z Hrubieszowa , Szkoła Podstawowa Nr 6 z Zamościa oraz Szkoła Podstawowa Nr 9 z Zamościa.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt  w składzie:
1. Hanna Włodarczyk z kl.VI a,
2. Natalia Namroży z kl.VI b,
3. Mia Smutniak z kl.VI b,
4. Zuzanna Cyprys z kl.V b.
Nasze młode zawodniczki pokazały przez całe zawody na jakim wysokim poziomie potrafią powalczyć ze swoimi rówieśniczkami z innych szkół. Wykazały się wieloma dobrymi koszykarskimi zagraniami  oraz dużą chęcią gry do ostatniej minuty. Wyniki końcowe zawodów są bardzo zadowalające , gdyż dziewczęta na 4 startujące drużyny zajęły  II miejsce przegrywając tylko nieznacznie z gospodarzem zawodów. Gratulujemy naszym dziewczętom, mamy w nich bardzo mocny potencjał na przyszłe lata. Na pewno usłyszymy o ich sukcesach sportowych w następnych latach.
Opiekunem drużyn był Artur Waśko, nauczyciel wychowania fizycznego.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko

Data dodania: 2024-05-24 11:03:00