Sukcesy naszych szachistów na Międzyszkolnym Turnieju Szachowym „Majowo na Szachowo” w I LO Zamość

Sukcesy naszych szachistów na Międzyszkolnym Turnieju Szachowym
„Majowo na Szachowo” w I LO Zamość

We wtorek 28 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się integracyjny turniej szachowy „Majowo na Szachowo”. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników, którzy rozegrali turniej szachów szybkich na dystansie 7 rund z czasem 7 minut na ruch i dodatkowo 5 sekund na każde posunięcie. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Zenon Hołys (4b), Hubert Kozyra (5b), Maksym Spitsyn (8b) oraz Katarzyna Wasińczuk (8b). Szachiści grali o medale w trzech kategoriach wiekowych: dziewczęta oraz chłopcy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie „szóstki” spisali się jak zwykle bardzo dobrze. Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła Kasia Wasińczuk, natomiast wśród chłopców I miejsce zajął Hubert Kozyra, III miejsce wywalczył Maksym Spitsyn, a IV miejsce Zenek Hołys. Dodatkowo nasza szkoły wywalczyła II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół. W klasyfikacji generalnej całego turnieju świetne II miejsce zdobyła Kasia Wasińczuk, a Hubert Kozyra wywalczył III miejsce. Opiekunem naszych szachistów jest Pan Grzegorz Pańko. Gratulacje!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-05-29 07:17:34