Sukcesy uczniów naszej szkoły w Konkursie Matematycznym CYFROMANIAK

Uczniowie klasy VIII A Szymon Popielec oraz VIII B Katarzyna Wasińczuk zostali laureatami Konkursu Matematycznego Cyfromaniak organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Rektora AGH. Główną ideą, która przyświeca twórcom konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w dziedzinie matematyki. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego. Do finału konkursu przystąpiło 26 uczniów. Uczniowie musieli rozwiązać dwadzieścia zadań testu wielokrotnego wyboru.
Gratulujemy ósmoklasistom sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Edyta Mróz