Sukcesy w Konkursie Przyrodniczym

Dnia 19 grudnia 2023 roku w siedzibie Nadleśnictwa Zwierzyniec odbył się II etap konkursu powiatowego
pt. „Drzewa zwierzynieckich lasów”. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się  15 uczniów z 7 placówek oświatowych. Z przyjemnością informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły, które wykazały się dużą wiedzą z zakresu znajomości różnorodności gatunków drzew oraz funkcjonowania ekosystemu leśnego. Natalia Filipiuk kl. 6A zdobyła III miejsca, Matylda Bukowska kl. 5B oraz Aleksandra Tsugunyan kl. 6A otrzymały wyróżnienie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi, dzieci oraz młodzieży na różnorodność gatunkową polskich lasów. Las to najbogatsze lądowe środowisko przyrodnicze, dom wielu zwierząt i roślin, fabryka tlenu, źródło wielu dóbr niezbędnych nam do życia. Drzewa są jego podstawową częścią, wykorzystywaną nie tylko przez człowieka lecz także jego mieszkańców.

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

Tekst: Alicja Tarnowska

Zdjęcia: Monika Opała