Sukcesy w ogólnopolskim konkursie „Da Vinci”

W dniu 30 października 2023 r. w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym RPN odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu pn. „Da Vinci” połączone z otwarciem wystawy. Do konkursu zgłoszono 352 prace z 18 placówek edukacyjnych.

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły, znalazły się w gronie nagrodzonych.

Dyplomy i nagrody otrzymały: Aleksandra Tsugunyan, klasa 6A za zajęcie II miejsca i Zofia Mogielnicka, klasa 6A za wyróżnienie, Kinga Trych, klasa 6B za wyróżnienie. Szkołę reprezentowała również Weronika Zgnilec, klasa 7A.

Celem konkursu było wykonaniem autorskiego projektu roweru inspirowanego naturą w ramach pracy graficznej - przedstawiającej pomysł na najciekawszy design leśnego dwukołowca z wykorzystaniem różnych elementów przyrodniczych, w tym m.in. ukazanie leśnego dwukołowca w formie oczu ptaków, kształtów owadów, także w sposób żartobliwy, nostalgiczny, refleksyjny czy maskujący w terenie.

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała certyfikat za udział
w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Eksploracja Park”. Celem kampanii jest aktywna ochrona przyrody nastawiona na zachowanie bioróżnorodności siedlisk i gatunków, promowanie działań proekologicznych, kształtowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie środowiska, aktywizacja dzieci i młodzieży na rzecz ochrony przyrody w proponowanych działaniach, współpraca z różnymi podmiotami promującymi edukację ekologiczną, promocja transportu zeroemisyjnego, zwrócenie uwagi na atrakcyjność tras rowerowych we wszystkich parkach narodowych i zachęcenie do aktywnej formy turystki rowerowej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Andrzej Mogielnicki, Magda Figarska-Zgnilec