Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to wspaniała okazja do świętowania dla wszystkich tych, którzy kochają książki. To czas celebrowania magii czytania, ale również moment refleksji nad znaczeniem literatury w naszym życiu.

W tym dniu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do wspólnych działań.

Uczniowie klas 2 wzięli udział w konkursie czytelniczym „W świecie przygód Koziołka Matołka”. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wiedzy.  Pytania konkursowe zostały przygotowane przez organizatora konkursu w oparciu o książkę „120 przygód Koziołka Matołka Matołka” K. Makuszyńskiego, M. Walentynowicza. Komisja w składzie: p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz, p. Małgorzata Czajkowska – n-l edukacji wczesnoszkolnej oraz p. Marzena Plewa - n-l edukacji wczesnoszkolnej wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce: Jakub Mokrzecki (kl. 2b)

II miejsce: Marika Oliwiak (kl. 2b)

III miejsce: Oliwier Tchórz (kl. 2a) oraz Bartłomiej Szewczuk (kl. 2b).

Gratulujemy!!!

Działaniem, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, była akcja „Muszelki”. Przez cały tydzień uczniowie próbowali oszacować ilość „muszelek” w słoiku. Warunkiem udziału w akcji było wypożyczenie książki w bibliotece. Najbardziej zbliżoną liczbę do prawidłowej podała Katarzyna Karska (kl. 7c), która w nagrodę otrzymała „woreczek słodyczy”.

Wychodząc naprzeciw pasjonatom literatury, biblioteka zaprosiła uczniów do stworzenia wyjątkowego plakatu, na którym uczniowie umieszczali tytuły swoich ulubionych książek.

Plakat ten to manifest wartości czytelnictwa, a podjęte przez bibliotekę szkolną działania przyczyniły się do promocji czytelnictwa wśród uczniów.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan

Data dodania: 2024-05-13 16:15:52