Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W środę 04.04.2024r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający na 2 kwietnia. Z tej okazji uczniowie klasy 1a uczestniczyli w pogadance edukacyjnej, która miała na celu uświadomienie im barier i trudności z jakimi spotykają się na co dzień osoby w spektrum autyzmu. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, przedstawiające codzienność takich osób i wyjaśniające niektóre ich zachowania. Uczniowie dowiedzieli się, jak można pomagać osobom w spektrum autyzmu. Na koniec każde z dzieci przygotowało tęczowy znak nieskończoności, który jest symbolem autyzmu.  Swoją wiedzę dzieci mogły pogłębić również przeglądając informacje umieszczone na gazetce na korytarzu szkolnym.

Tekst i zdjęcia: Anna Śliczniuk

Data dodania: 2024-04-04 19:17:05