Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości obchodzonego od wielu lat w dniu 21 listopada, klasa III b gościła uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu wraz z opiekunem Panią Renatą Banicką. Uczennice klasy IV c: Klaudia Czyż i Katarzyna Kazańska przedstawiły prezentację multimedialną, której tematem było znaczenie życzliwości i szacunku do drugiej osoby. Przypomniały uczniom, jak ważne jest używanie prostych słów takich jak: proszę, dziękuję i przepraszam, a także jak miłą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Zachęcały do wzajemnej uprzejmości w codziennych relacjach oraz pozytywnego nastawienia do ludzi i świata. Mówiły, jak istotne jest dobre słowo i że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a może sprawić wiele radości. Pamiętajmy, że okazana serdeczność i wzajemne ciepło zawsze do nas wraca. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film „O ciepłym i puchatym”, który pochodził z książki Doroty Żuczkowskiej „Dialog zamiast kar”. Zajęcia upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy uczeń otrzymał słodki upominek. Dziękujemy uczennicom i Pani Renacie Banickej za zaangażowanie i uzmysłowienie dzieciom jak ważna jest wzajemna życzliwość i serdeczny uśmiech.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2023-11-22 15:48:03