Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.
                                                                                                                    Janusz Korczak

Jak co roku - 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej obchodzone jest święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. To właśnie 14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok  w tworzeniu polskiego szkolnictwa, a wypływał on z mądrości naszych przodków, którzy dostrzegali jak wielką odpowiedzialnością jest kształcenie młodych ludzi.

Z tej właśnie okazji uczniowie z klasy 2b i 7a pod opieką wychowawców: Joanny Wcisło i Artura Waśko przygotowali część artystyczną, w której to wyrazili oni swoje życzenia i podziękowania za przekazywaną wiedzę i mądrość. Występ naszych młodych wychowanków pokazał zebranym, że bez względu na ich wiek, można mówić o nich jak o artystach, gdyż swoją recytacją, śpiewem a przede wszystkim wielkim zaangażowaniem, wywołali uśmiech radości i wzruszanie na twarzach widzów.

Na zakończenie akademii dyrektor szkoły Sebastian Plewa podziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich odpowiedzialną pracę i życzył entuzjazmu, pasji, ale też wytrwałości w pełnieniu wymagających obowiązków zawodowych. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Serdeczności dla pedagogów i pracowników szkoły popłynęły również ze strony Rady Rodziców, w których imieniu przekazała je przewodnicząca, pani Magdalena Wirska.

Dzisiejsze święto wsparli również swoja pomocą przy tworzeniu oprawy plastycznej – Małgorzata Hrycyk, Aleksander Pańczyk, Katarzyna Czuchaj, Reata Sobczyńska i Anna Śliczniuk.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia

Tekst: Artur Waśko

Zdjęcia: Wojciech Baranowski

Data dodania: 2024-10-15 15:11:12