''Szóstka'' w grze miejskiej

Gra miejska” na Starym Mieście w Zamościu

W dniu 28 września 2023 r. uczniowie klas siódmych po opieką nauczycieli Alicji Tarnowskiej i Katarzyny Skiby brali udział w grze miejskiej na terenie Starego Miasta w Zamościu. Gra polegała na wykonaniu w terenie zadań przygotowanych przez przewodnika. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapy, karty zadań, które musieli wykonać w wyznaczonym czasie. Realizacja zadań obejmowała odnalezienie zabytków Starego Miasta, między innymi Synagogi, Ormiańskich kamienic i znajdujących się tam symboli, Muzeum Starej Fotografii oraz epitafium harcerki Grażynki Kierszniewskiej na Zamojskiej Rotundzie. Gra zakończyła się w Wartowni przy Bramie Szczebrzeskiej, gdzie każdy mógł przygotować „patrony” do broni palnej oraz zmierzyć się w walce na miecze. Po zakończeniu zmagań w terenie, podczas wspólnego spaceru z przewodnikiem uczniowie zwiedzili Katedrę Zamojską, poznali historię Akademii Zamojskiej, wysłuchali opowieści o bitwach stoczonych pod murami zamojskiej twierdzy oraz weszli do podziemi gdzie zobaczyli więzienną celę.

Wszyscy zasłużyli na nagrodę, więc na zakończenie był czas na relaks w lodziarni Bosko.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska.

Data dodania: 2023-10-01 11:57:23
Data edycji: 2023-10-01 12:05:08