Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Teatr otwiera w ludziach to, co najpiękniejsze- radość''

„Teatr otwiera w ludziach to, co najpiękniejsze- radość''


12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów oraz opiekunów z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Zamościu. Nasi wyjątkowi goście zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne pt. „W poszukiwaniu Kopciuszka”. Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy IV A i IV B uczęszczających na zajęcia Szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez panią Renatę Sobczyńską.
Przed występem pani wicedyrektor pani Weronika Barbara Kołtun serdecznie przywitała  gości i zaprosiła do wspólnego oglądania, życząc jak najlepszych wrażeń i dobrej zabawy. Widzowie mogli obejrzeć pełen humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji spektakl, którego akcja rozgrywa się w Bajkolandii. Kopciuszek nie dotarł na bal, więc książę zaangażował wielu mieszkańców tej magicznej krainy, aby pomogli mu w poszukiwaniach Kopciuszka. W spektaklu nie mogło zabraknąć, tak znanych wszystkim młodszym i starszym widzom,  postaci baśniowych: Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, wilka, wróżki, kota w butach, krasnoludków. Zakończenie historii, tak jak to w baśniach bywa, jest oczywiście szczęśliwe.
Dzieci w sposób żywiołowy wyrażały swoje emocje, które towarzyszyły kolejnym scenom odgrywanym przez młodych aktorów. Humor przedstawienia sprawił, że na sali często pojawiał się śmiech i gromkie brawa. Po występie głos zabrał dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Zamościu pan Krzysztof Rysak, który podziękował za zaproszenie w imieniu wszystkich wychowanków, a występującym uczniom pogratulował ciekawych kreacji aktorskich.
Wydarzenie było doskonałą okazją do podkreślenia, jak ważna jest tolerancja oraz dostrzegania w osobach niepełnosprawnych przede wszystkim człowieka.  A teatr to doskonała okazja do świetnej zabawy i wyrażania swoich emocji.
Tekst: Renata Sobczyńska
Zdjęcia: Aleksandra Jakubczak

Data dodania: 2024-04-12 17:47:09
Data edycji: 2024-04-17 17:47:33
Ilość wyświetleń: 73

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej