Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego ''Zamojszczyzna''

Puchar na Turnieju Szachowym o puchar Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Zamojszczyzna"

Wtorek 3 października 2023 roku był dniem zmagań sportowych w Tomaszowie Lubelskim. W ciągu kilku dni uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu kolejny raz uczestniczyli w turnieju szachowym, tym razem Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna”. W zmaganiach uczestniczyło 53 szachistów ze szkół z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Tereszpola-Kukiełek, Mokrego i Michalowa, podzielonych na dwie grupy – klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Podczas rozgrywania 7 rund szachiści walczyli o puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów: Pola Bosiak (2a), Wiktor Koluch (2a), Oliwier Tchórz (2a), Jakub Mokrzecki (2b), Michał Babiarz (3b), Szymon Czochra (3b), Karol Mokrzecki (3b), Karol Nizio (3b), Bartosz Sałapat (3b), Zenon Hołys (4b), Hubert Kozyra (5b) oraz Katarzyna Wasińczuk (8b). Opiekunem zawodników był pan Grzegorz Pańko.

Uczniowie SP6 Zamość zaprezentowali się bardzo dobrze. Katarzyna Wasińczuk wywalczyła I miejsce w kategorii dziewcząt klas IV-VIII, IV miejsce zajęła Pola Bosiak w kategorii dziewcząt klas I-III, IV miejsce Bartosz Sałapat w kategorii chłopców klas I-III oraz VI miejsce Hubert Kozyra w kategorii chłopców klas IV-VIII. Najlepsi otrzymali puchary, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2023-10-04 12:01:57