Uczniowie klas 1 w bibliotece szkolnej

W poniedziałek, 4 marca, biblioteka szkolna otworzyła swoje drzwi dla nowych czytelników. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona przyjaciół książki.

Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania książek. Pierwszoklasiści ochoczo podzielili się także swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Następnie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom oraz samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych spotkań z książką!

Tekst: Dorota Zwolan

Zdjęcia: Dorota Zwolan, Elżbieta Ciszewska, Joanna Wcisło