Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Uczniowie klasy IV B na spacerze po zamojskich zakątkach związanych z Bolesławem Leśmianem

Uczniowie klasy IV B na spacerze po zamojskich zakątkach związanych z Bolesławem Leśmianem

Uczniowie klasy IV B na spacerze po zamojskich zakątkach związanych z Bolesławem Leśmianem

 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IV B wraz z wychowawcą panią Renatą Sobczyńską oraz panią Magdaleną Piasecką udali się na pieszą wędrówkę po Starym Mieście. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, poznanie zabytków Zamościa oraz  spacer po zamojskich zakątkach związanych z Bolesławem Leśmianem.
Po otrzymaniu wskazówek, gdzie znajdują rzeźby przedstawiające  baśniowe postaci związane z twórczością   Bolesława Leśmiana, uczniowie musieli je odnaleźć podczas wspólnego zwiedzania miasta. W drodze na Rynek Wielki mieliśmy okazję przejść przez Bramę Lwowską jedną z trzech bram wjazdowych do Zamościa. Następnie zwiedziliśmy kościół Franciszkanów ufundowany przez Tomasza Zamoyskiego i Katarzynę z Ostrogskich w  XVII w.  Po dotarciu na Rynek Wodny podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna udała się na 30 minutową przejażdżkę melexem po uliczkach Starego Miasta, a druga na lody. Po krótkim odpoczynku obie grupy spotkały  się przy schodach Ratusza na Rynku Wielkim. Rynek Wielki zwany „sercem Zamościa” to przepięknie odrestaurowane miejsce z Ratuszem, które zdobią piękne Kamienice Ormiańskie. Kolejnym zabytkiem w naszym programie była Brama Szczebrzeska i Katedra. Trochę zmęczeni i już trochę głodni udaliśmy się do Pizzerii Infinito, w której każdy mógł zamówić sobie smaczną pizzę. Po zaspokojeniu apetytów kierując się w stronę parku, widzieliśmy ogromny Pałac Zamojskich i pomnik Zamojskiego. Przechodząc przez  bramę wejściowa do Parku Miejskiego, odnaleźliśmy kolejną rzeźbę Skrzypka Opętanego - tytułowego bohatera dramatu B. Leśmiana, a dalej na poręczy pomostu  Dziewczynę – tytułową bohaterkę wiersza poety.
Zmęczeni, ale w dobrych humorach powróciliśmy do szkoły.

 

Tekst i zdjęcia: Renata Sobczyńska

Data dodania: 2024-06-05 07:36:57
Data edycji: 2024-06-05 07:37:46
Ilość wyświetleń: 57

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej